Dans Kursu

Dans Kursu, Tango Kursu

Dünyanın en cesur ve tutkulu dansı Tango ile tanışmak için hazır mısınız?

Aşkın, tutkunun dansı Tango Kurslari, ritim, melodi ve tutkuyla birleştiğinde sonsuz bir zenginliğe ulaşıyor. Sizi dansa tutkuyla bağlayan bu tür, milonga geceleriyle de sosyalleşmenizi sağlıyor. WHITE Dans Okulu bu eşsiz dansı profesyonel eğitmenlerden öğrenmenizi sağlıyor.

WHITE Dans Okulunda düzenlenen tango eğitimi, herkesin rahatça katılabileceği şekilde düzenleniyor.

WHITE Dans kurslari profesyonel eğitmen kadrosu ile tango kursu hizmeti veriyor. Eğitimler sırasında figürler kısa süre içerisinde öğreniliyor ve özel koreografilere imza atılıyor.

Latin Dans Kurslari

Latin Dans dersimiz öncelikli ve ağırlıklı olarak Salsa, Cha Cha Cha, Bachata ve Merengue danslarını içermektedir.

Dersimiz her yaştan katılımcıya açıktır! Dersimize partnerle katılma zorunluluğu yoktur!

Görsel zenginliği ve enerjisi ile dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de en popüler dansların başında gelen Latin Dans Dersi okulumuzda hem sosyal aktivite olarak, hem de profesyonel beklentilere cevap verebilecek düzeyde planlanmış ve düzenlenmiştir.

Latin Dans Dersi eğitimimiz; anlaşılabilir, akıcı ve mantıksal çözümlemeler doğrultusunda; akademik çalışma ortamından ödün vermeden, coşkulu ve eğlenceli bir şekilde sunulmaktadır.

Eğitim süreci içerisinde Latin Dansı sadece fiziksel uygulanış ve duyusal algılanış ile değil, yaşam kültürü adına da birçok görsel dökümanla desteklenen bir program olarak uygulanmaktadır.

Düğün Dansları

Deneyimli ve profesyonel eğitmenler eşliğinde hayallerinizi süsleyen dansı gerçeğe dönüştürüyoruz! Özel ders olarak tasarlanan derslerimiz sizin belirleyeceğiniz gün ve saatte, sadece size özel bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir.

Vals, Tango, Rumba, Cha Cha veya size özel hazırlanmış dans konsepti eşliğinde düğününüzde parıldamaya hazır olun!

Bugüne kadar onlarca çifte bu mutluluğu yaşatan kurumumuza mutlaka danışın!

Farklı ders paketleri seçenekleriyle, en özel gününüzü bizimle ölümsüzleştirin!

Arzu ederseniz NİŞAN ve ÖZEL GÜNLERİNİZ için de uzman eğitmenlerimize danışabilir, istediğiniz dans konseptini gerçekleştirebilirsiniz.

Oryantal Dans

Oryantal dans artık sadece sahnelerde değil, WHITE Dans okulunda da  büyük ilgi görüyor.

Oryantal dans vücutta göbek, kalça ve bacakları çalıştırdığını için kalça ve göbek bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulmak için bayanlar oryantal derslerini tercih ediyorlar..Oryantal dansın, son yılların gözde sporu aerobiğe de ciddi anlamda rakiptir. Oryantal dersleri aynı zamanda kardiyo ve aerobik gibi ciddi bir biçimde kalori yakmanıza faydalı olur.Oryantal de aerobik gibi müzikle birlikte yapılıyor. Oryantal kursu derslerimize katılan bayanlar hem spor yapıyorlar, hem de eğleniyorlar

Oryantal Kursunda Neler Öğreneceğim ?

İlk 12 haftalık kursumuzda ;

  • Nefes ve hareket kombinasyonu
  • Temel oryantal hareketleri
  • Oryantal dans için duruş pozisyonları ve oryantal dansında vücut estetiği
  • Oryantal dansında denge ve hakimiyet unsurları
  • Oryantal dansında teknik ve estetik
  • Oryantal dansı ritim ve oryantal hareketlerin müzikle uyumlu biçimde yapılması

Herkes oryantal dansını öğrenebilir mi? Oryantal kursunun faydaları nelerdir?

Evet. Herkes oryantal dansını öğrenebilir ve oryantal dersinin keyfini çıkarabilir. Yaşınız,kilonuz ne olursa olsun doğru bir oryantal dansı eğitmeni tarafından eğitim aldığınızda oryantal dansını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

Bayanlar genellikle oryantal kurslarına bir çok değişik nedenler ve oryantal dansının bir çok faydalarından dolayı tercih ediyor;

Egzersiz yapmak ve dans etmek için

Çok eğlenceli bir hobi edinmek için

Sosyal ve kültürel etkileşim amacıyla

Oryantal dansının fiziksel ve psikolojik faydalarını nedeniyle,

Profesyonel kariyer edinebilmek amacıyla.Oryantal dansı eğitmeni olabilmek ve veya oryantal dansı gösterileri yapabilmek amacıyla

Göbek dansı olarak da bilinen oryantal dans kadınların özellikle rahatsız olduğu karın, basen, bel çevresi bölgesindeki yağların yakılmasında son derece etkili bir yöntemdir. Ayrıca selülitin de en eğlenceli ve hızlı çözümüdür. Dikkat ettiyseniz dansözlerin büyük bir çoğunluğu son derece
Oryantal dansıyla ilgileniyor ve oryantal kursumuza katılmak istiyorsanız oryantal kursumuzdan beklentilerinizi belirleyebilir ve kişisel hedefler koyabilirsiniz.

Oryantal dansına erken bir yaşta mı başlamalıyım?

Hayır. Kursumuzda her yaş grubundan bayanlar oryantal kurslarımıza katılmaktadırlar. Ticari kültür anlayışı bazı bayanları gereksiz bir şekilde yaş konusunda endişelendirebiliyor. Oryantal kurslarımıza katılıp oryantal dansının inceliklerini eğlenceli bir ortamda öğrenerek eğer yaş konusunda ön yargılarınızdan varsa bundan kurtulabilirsiniz. Oryantal kursumuzda alacağınız oryantal dersleri ruhunuzu,zihninizi ve vücudunuzu genç tutacak !

 

Bale Kursu

Bale Eğitimlerimiz, konservatuar mezunu, yurt dışında  hocalık diploması almış öğretmenler ve çocuklarla iyi bir diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

Deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin dışında çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır. Bale derslerinin müzik eşliğinde yapılması, öğrencinin müzikal açıdan gelişmesini sağlamaktadır.

Öğrenciler Klasik Bale eğitim programına 4 yaşından itibaren başvurabilirler. Entellektüel ve fiziksel açıdan uygun bulunduğu takdirde 3 yaşında da programa özel statü ile öğrenci alınabilir. Yeni başlayanlar fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale yapmış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun sınıflara kabul edilirler.

Bale eğitimi alan öğrencilerimize, aynı zamanda ücretsiz olarak müzik okulumuzda haftada bir gün bir saat Solfej, çocuk korosu, orf, müzik eğitimleri veriyoruz. Amacımız çocuklarımızı yüksek bir sanat düzeyine çıkartmaktır.

Kurumumuz her eğitim yılının ortasında ve sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve Dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sahne adayı olmak üzere önemli deneyimler elde etmektedirler.

Bale eğitimleri ile birlikte uyguladığımız cimnastik eğitimlerimiz aynı zamanda çocuklarımızın daha estetik fiziklere sahip olmasını sağlamaktadır.

Çalışmalarımızın Faydaları;

Bale, sahne için özel olarak geliştirilmiş bir dans türüdür. Bütün diğer dans türlerinden kendini ayıran özel bir tekniği vardır. Bale sanatının zenginliğini ve sahne sihrini, dansla beraber müzik, mimik, kostüm, dekor ve ışıklandırma gibi unsurlar oluşturmaktadır.

Zihinsel Gelişim:

Bale derslerinin klasik müzik eşliğinde yapılması, kişinin küçük yaşlardan itibaren müzik kulağının ve müzik ile birlikte hareket etme yeteneğinin gelişmesine yardımcı olur. Klasik bale adımlarının belirli bir düzen ve ölçü içerisinde öğrenilmesi, çocukların soyut düşünme kabiliyetini güçlendirir.

Fiziksel Gelişim:

Bale derslerinde yapılan hareketlerde vücudun uzatılarak çalışılması, kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur. Örneğin; taban düşüklüğü, içe basma, hafif dereceli omurga eğrilikleri ve x bacak tedavilerinde destekleyici bir rol oynamakta, sırt ve bel ağrılarını hafifletmekte, eklemlerin maksimum dereceye kadar kullanımını sağlamaktadır.

Ruhsal Gelişim:

Klasik balenin temelinde yatan kurallar bütünü, bale eğitimi alan kişinin hem vücudunu hem de düşünce yapısının disipline eder. Böylece çocuk, küçük yaşlardan itibaren aldığı bu disiplin ve terbiyeyi fark etmeden yaşantısının tüm alanlarına yansıtır. Ayrıca, dersler esnasında kullanılan masal / hikayelerde rol almak çocuğun hayal gücünü geliştirir

Dansın Faydaları;

Vücudunuzun esnekliğini ve çevikliğinizi arttırır. Dayanıklılığınızı arttırır. Genel olarak fit olmanızı sağlar. Gücünüzü ve kas yapınızı arttırır. Koordinasyonunuzu arttırır. Stresinizi azaltır. Uyku kalitenizi arttırır. Kilo vermenizi sağlar. Eklem yerlerinizin daha iyi çalışmasını sağlar. Bedenin genel duruşunun daha iyi ve hizada olmasını sağlar. Kontrol yeteneğinizi arttırır. Hızınızı arttırır.

Çocuk Dans Kurslari

Günümüzde özellikle çocuklar için çok popüler hale gelen Street Jazz Dans, yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmakta ve çocukların hareket algısını, beceri ve kapasitesini arttırmaktadır.

Street Jazz Dans dersimize 5 yaşından itibaren, Modern Dans dersimize 6 yaşından itibaren öğrenci kabul edilmektedir!

Derslerimiz haftada 1 gün, 1 saat 15 dakika olarak yapılmaktadır. Bunun yanında öğrencilerimiz, okulumuz eğitiminin bir parçası olarak, Street Jazz dersinin yanında Karma Dans eğitimi de almaktadır. Böylece kurum olarak amaçladığımız yüksek eğitim standardına ve bedensel kaliteye ulaşma şansına sahip oluyoruz.

Street Jazz Dans dersimiz aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ortamlardaki dans becerisinin de gelişmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır. Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans, günümüzde giderek daha fazla tanınmakta ve yaygınlaşmaktadır.
Derslerimiz stretching(vücut esnetme) ve kondisyon hareketleriyle başlamakta ve teknik hareketler ve dans koreografisiyle devam etmektedir.

Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunan dans eğitim programımız, doğru duruş, hareket bilgisi ve müzik kulağının gelişimini de sağlamaktadır.
Hafta içi ve Hafta sonu grup seçeneklerimiz vardır! Eğitmenlerimiz çocuğumuzun bedensel yetisine göre uygun sınıflara yerleşmelerini sağlamaktadır.

Kurumumuz her eğitim yılının ortasında ve  sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

WHITE Dans okulu öğrencileri yıl içi aktivitesi olarak çeşitli organizasyon, televizyon programı, fuar ve alışveriş merkezlerinde sahne alarak dans etme olanağına kavuşmaktadır. Bunun dışında yurtdışından davet edilen, kendi alanında uzman eğitmenler ile düzenlenen bale ve dans atölye çalışmaları ile program zenginleştirilmekte ve öğrencilerimiz uluslararası deneyim kazanmaktadır.

Dans derslerinin çocuğun dünyasına katkısı büyüktür, sıralayacak olursak:

Kendini tanımasına yardım eder.

Hayal dünyasını geliştirir.

Duygularını rahatça ifade etmesine imkan tanır.

Farklı bakış açıları geliştirebilir

Beden, zihin ve ruh sağlığı olumlu etkilenir.

Benlik algısı olumluya döner.

Öz güveni gelişir.

Sosyal becerileri gelişir.

Duygusal zekası beslenir.

Okul başarısı olumlu etkilenir.

Sağlam bir kişilik geliştirmek için fırsat bulmuş olur.

Tüm bu olumlu gelişmelere sahip olmak için çocuğunuzun bir sanat kursuna katılması veya özel ders alması gelişimini olumlu yönde etkiler. Ayrıca; çocuklar kendilerini ifade ettikleri ölçüde gelişirler. Bu nedenle, sanat da çocuğun kendini geliştirmesine büyük imkan tanır. Sanatla ilgilenmek çocuğun okul başarısına da olumlu yansır.

Kendini iyi ve mutlu hisseden çocuk okulla ilgili işlerde de ilerleme gösterir. Aynı zamanda, çocuklar kişiliklerini oluştururken kendileri hakkında ipucu toplamaya ihtiyaç duyarlar. Sanatla ilgilenen çocuklar, kendilerini daha iyi tanır, böylece kişiliklerini daha sağlam olarak geliştirebilirler.

Jimnastik Kursu

Cimnastik Eğitimlerimiz yurt dışında  hocalık diploması almış öğretmenler ve çocuklarla iyi bir diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen türk ve yabancı uzman kişilerden oluşmaktadır.

Deneyimli öğretmenlerin verdiği cimnastik üstün bir sanat zevki geliştirmenin dışında çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır. Cimnastik derslerinin müzik eşliğinde yapılması, öğrencinin müzikal açıdan gelişmesini sağlamaktadır.

Öğrenciler Cimnastik eğitim programına 3 yaşından itibaren başvurabilirler. Entellektüel ve fiziksel açıdan uygun bulunduğu takdirde 2,5 yaşında da programa özel statü ile öğrenci alınabilir. Yeni başlayanlar fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce cimnastik yapmış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun sınıflara kabul edilirler.

Cimnastik eğitimi alan öğrencilerimize, aynı zamanda ücretsiz olarak müzik okulumuzda haftada bir gün bir saat Solfej, çocuk korosu, orf, müzik eğitimleri veriyoruz.  Aynı zamanda yabancı dil okulumuzda ücretsiz olarak ingilizce eğitimlerimizden yararlanabilirler. Amacımız çocuklarımızı yüksek bir sanat düzeyine çıkartmakla birlikte eğitim açısındanda iyi yetişmeleridir.

Kurumumuz her eğitim yılının ortasında ve sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir.Cimnastik dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sahne adayı olmak üzere önemli deneyimler elde etmektedirler.

Cimnastik eğitimleri  çocuklarımızın daha estetik fiziğe sahip olmasını sağlamaktadır.

Zihinsel Gelişim:

Cimnastik  derslerinin müzik eşliğinde yapılması, kişinin küçük yaşlardan itibaren müzik kulağının ve müzik ile birlikte hareket etme yeteneğinin gelişmesine yardımcı olur.

Fiziksel Gelişim:

Cimnastik derslerinde yapılan hareketlerde vücudun uzatılarak çalışılması, kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur. Örneğin; taban düşüklüğü, içe basma, hafif dereceli omurga eğrilikleri ve bacak tedavilerinde destekleyici bir rol oynamakta, sırt ve bel ağrılarını hafifletmekte, eklemlerin maksimum dereceye kadar kullanımını sağlamaktadır.

Ruhsal Gelişim:

Klasik baleninve cimnastiğin temelinde yatan kurallar bütünü, bale eğitimi alan kişinin hem vücudunu hem de düşünce yapısının disipline eder. Böylece çocuk, küçük yaşlardan itibaren aldığı bu disiplin ve terbiyeyi fark etmeden yaşantısının tüm alanlarına yansıtır. Ayrıca, dersler esnasında kullanılan masal / hikayelerde rol almak çocuğun hayal gücünü geliştirir

Jimnastiğin Fayfaları;

Vücudunuzun esnekliğini ve çevikliğinizi arttırır. Dayanıklılığınızı arttırır. Genel olarak fit olmanızı sağlar. Gücünüzü ve kas yapınızı arttırır. Koordinasyonunuzu arttırır. Stresinizi azaltır. Uyku kalitenizi arttırır. Kilo vermenizi sağlar. Eklem yerlerinizin daha iyi çalışmasını sağlar. Bedenin genel duruşunun daha iyi ve hizada olmasını sağlar. Kontrol yeteneğinizi arttırır. Hızınızı arttırır.

Bale Kursu, Bale Eğitimlerimiz, konservatuar mezunu, yurt dışında hocalık diploması alm..

Cimnastik Kursu, Cimnastik Eğitimlerimiz yurt dışında hocalık diploması almış öğretmen..

Görsel zenginliği ve enerjisi ile dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de en popül..

Latin Dans dersimiz öncelikli ve ağırlıklı olarak Salsa, Cha Cha Cha, Bachata ve Merengue..

Sosyal aktivite olarak, hem de profesyonel beklentilere cevap verebilecek düzeyde planlanm..

Kurumumuz her eğitim yılının ortasında ve sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkem..

Oryantal dans vücutta göbek, kalça ve bacakları çalıştırdığını için kalça ve göbek bölgeleri..

Whatsapp