izmir bale kursu

For Better Life...

WHITE Club İzmir Bale Kursu

 

izmir bale kursu, Bale Eğitimlerimiz, konservatuar mezunu, yurt dışında hocalık diploması almış öğretmenler ve çocuklarla iyi bir diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır.

izmir bale kursu, eğitim sistemimiz Vaganova bale sertifika programı (Rus bale kursu metodu) ile İngiliz Kraliyet dans akademisi (Royal Academy of dance ya da kısaca RAD) programlarına göre oluşturulmaktadır. Deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin dışında çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır. İzmir Bale Kursu derslerinin müzik eşliğinde yapılması, öğrencinin müzikal açıdan gelişmesini sağlamaktadır.

Öğrenciler Klasik Bale eğitim programına 4 yaşından itibaren başvurabilirler. Entellektüel ve fiziksel açıdan uygun bulunduğu takdirde 3 yaşında da programa özel statü ile öğrenci alınabilir. izmir bale kursu, Yeni başlayanlar fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale yapmış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun sınıflara kabul edilirler.

 

 

Kurumumuz her eğitim yılının ortasında ve sonunda bütün öğrencilerimizin katıldığı görkemli bir yılsonu temsili düzenlemektedir. Bale ve Dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sahne adayı olmak üzere önemli deneyimler elde etmektedirler.

izmir bale kursu ile birlikte uyguladığımız cimnastik kursu eğitimlerimiz aynı zamanda çocuklarımızın daha estetik fiziklere sahip olmasını sağlamaktadır.

Bizi daha iyi daha yakından tanımanız ve geliştirdiğimiz özel Bale sistemimizi görmeniz açısından ücretsiz deneme çalışmalarımıza katılmanızı bekliyoruz. İlk çalışmalarımız ücretsizdir.

 

 

 

İzmir Bale Kursu Zihinsel Gelişim:

izmir bale kursu derslerinin klasik müzik eşliğinde yapılması, kişinin küçük yaşlardan itibaren müzik kulağının ve müzik ile birlikte hareket etme yeteneğinin gelişmesine yardımcı olur. Klasik bale adımlarının belirli bir düzen ve ölçü içerisinde öğrenilmesi, çocukların soyut düşünme kabiliyetini güçlendirir.

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Bale Kursu Fiziksel Gelişim:

İzmir Bale Kursunda yapılan hareketlerde vücudun uzatılarak çalışılması, kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur. Örneğin; taban düşüklüğü, içe basma, hafif dereceli omurga eğrilikleri ve x bacak tedavilerinde destekleyici bir rol oynamakta, sırt ve bel ağrılarını hafifletmekte, eklemlerin maksimum dereceye kadar kullanımını sağlamaktadır.

WHITE Club İzmir Bale Kursu

 

× Whatsapp