izmir kickboks kursu

For Better Life...

BİRE BİR ÖZEL KİCKBOKS KURSU

İzmir Spor Salonu olarak Bire Bir Özel Ders Kickboks Kursu uzmanlaştığımız en değerli spor hizmetlerimizden biridir. Rehabilitasyon, sağlıklı zayıflama, kas güçlendirme gibi kickboks gibi Mücadele sporları ile hedefleriniz için bire bir özel dersler en iyi çözümünüz olacaktır. WHITE Club ’da izmirin  en iyi kickboks milli antrenörleri ile çalışacaksınız. Özel kickboks kursu eğitimleri ile altı ayda  arzu ettiğiniz hedeflere ulaşacaksınız.! Aradığınız ne olursa olsun, boks, kickboks, mma, crossfit, TRX… Milli Kickboks Antrenörleri  sizi asiste ve motive etmeye hazır.

Grup kickboks kursu Yaş, cinsiyet, kondisyon durumu sertlik üzerine müsabaka üzerine kurulu özelliklerle belirlenen kalıplaşmış grup dersi kurallarını unutun. Milli Antrenörler gözetimindeki en hesaplı egzersiz seçeneği olan Takım Antrenmanı, 8 kişiden başlayan özel grup derslerinde bireysel performansın takım ruhuyla özdeşleşerek yükseldiği farklı ve verimli bir deneyim sunar. 45 dakikalık ısınma, direnç ve kardiyo egzersizleri, lapa ve boks torba çalışmaları ile devam eder, esnemeyle tamamlanır. Temel egzersiz, boks, Kickboks , MMA,  Karma Do Sporları ile izmir spor salonu haftalık spor programınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Kickboks Kursu Farklı tekniklerin yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karate ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanır. Bu grup kickboks kursu programımız, yumruk, tekme, diz ve sınırlı clinch uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir dövüş sporudur.

BAYAN FIT KICKBOKS KURSU

Özel ayaklı boks torbaları ile boks ve kick boks hareket figürlerinin müzik eşliğinde ritim duygusu ile birleştirildiği bir grup fitness kardiyo dersidir.

KICKBOKS KURSU KIDS ( 4 -12 yaş )

Çocuk kickboks grubunun amacı Çocuk kickboks grubumuzun amacı bedensel ve bilişsel gelişmesinin en önemli dönemlerinde olan 4-12 yaş arası oyun çağı çocuklarının psikomotor becerilerini geliştirmek ve spor disiplinini karakterlerinin bir parçası haline getirmektir.

Çocuk kickboks grubumuzun asıl hedefi dövüşçü değil, sporcu yetiştirmektir. Dersler kickbok’su odak merkezinde tutarak esneme ve kişisel savunma ağırlıklı bir sistem üzerine kurulmuştur.

İzmir kickboks kursu Eğitim yöntemi olarak geleneksel metot yerine gelişimsel yaklaşm metotları benimsenerek çocukların spor yanında;

  • Kickboks Kursu Sorumluluk almayı öğrenmelerini,
  • Kick boks Birlikte iş yapabilme becerilerini geliştirmelerini,
  • Girişkenliklerini arttırmalarını,
  • Bağlantısız gözüken olaylar arasındaki bağlantıyı görmelerini sağlayıp sebep sonuç ilişkilerini analiz edebilmelerini
  • ve bizce hepsinden önemli olan öğrenmenin aslında eğlenceli bir şey olduğunu kavramalarını hedefliyoruz.

Hangi çocuklar için kick boks daha önemli

Hırçın ve kavgaya meyilli çocuklar;
Sahip oldukları negatif enerjiyi antrenmanlar sırasında zarar görmeyeceği ve zarar vermeyeceği yerlerde tüketmeyi öğrendikçe ve uyguladığı şiddetin aslında kendisine de ruhen zarar vereceğini fark ettikçe sakinleşmeye başlayacaklardır.

-Dikkat eksikliği olan çocuklar;
Aerobik egzersizler doğal katekolamin miktarını arttıracağından çocukların dikkatlerini odaklamasına yardımcı olacaktır.

-Fiziksel koordinasyonu düşük çocuklar;
Fiziksel koordinasyonlarını geliştirmelerine destek olacak aletli ve aletsiz pek çok egzersiz ile kısa sürede fiziksel koordinasyonları artacaktır.

-İçine kapanık çocuklar;
Bir gruba ait olma hissiyatı ve grup içinde iletişim kurma gereklilikleri ile içine dönük çocuklar daha girişken ve sosyal olmaya başlayacaktır.

-Öz güveni düşük çocuklar;
Bilişsel ve psikomotor becerilerinin farkına vararak kendilerine olan inançlarını arttırmaya başlayacaklardır.

-Hiperaktif çocuklar;
Enerjilerinin büyük bir kısmını antrenmanda harcamaları gerekeceğinden antrenman öncesinde istemsizce enerji tasarrufu uygulayacaklardır. Çalışma sonrasında ise zaten enerjilerini harcamış olacakları için daha sakin bir ev hayatı yaşayacaklardır.

Kickboks nedir ve öğrenmek ne işe yarayacak

Kickboks Kursu özetlemek gerekirse taekwondo ve boksun birleşimidir diyebiliriz. Bu sebeple vücudun hem üst bölgesini hem de alt bölgesini olabilecek en iyi şekilde çalıştırmaktadır. Kökeni muay thai ya da bilinen ismiyle Tayland boksuna dayanmaktadır. Savunma ağırlıklı bir dövüş sporu değildir. Çoğunlukla en iyi savunmanın saldırı olduğunu kabul eder.

Bu temel bilgilerin ardından temel amacımızın dövüşçü yetiştirmek olmadığını bir kez daha belirtmek gerekiyor.

Günümüz şehir şartlarının vahşi batıdan hallice olduğunu maalesef kabul etmemiz gerekiyor ve bu vahşi ortamdan yalnızca yetişkinler etkilenmiyor. Her zaman çok savunmasız kalan çocukların bir nebze de olsa kendilerini savunabilmelerini sağlamak için farklı bazı branşlardaki gibi hayâl ürünü teknikler yerine gerçek hayatta yani sokakta karşılığı bulunan kickboks teknikleri kimi zaman hayati önem taşımaktadır. Her sağlıklı birey gibi bizim temennimiz de öğrenilenlerin yalnızca spor olarak kalması ama günümü yaşam koşullarını göz ardı etmemiz mümkün değil. Bahçede oynarken, okul çıkışında ya da arkadaşından dönerken sokakta sıkıştırılan, saldırıya uğrayan bir çocuğun kendini biraz olsun koruyabilmesi tamamen savunmasız olmasından daha iyidir.

Kickboks Kursu ya da  herhangi diğer branş hiç kimseyi süper kahraman yapamaz. Saldırı durumunda kişinin kendini savunabilmesi fiziksel yeterlilik, psikoloji, ortam, saldırganın sahip olduğu koşullar gibi pek çok değişkene bağlıdır ama şunu biliyoruz ki bir, sıfırdan büyüktür ve keşke demek sorunlara çözüm olmuyor.

Yetişkinlerin fiziksel ve zihinsel gelişimleri tamamlandığından eğitim sistemleri çocuklara göre çok farklıdır. Kas ve iskelet sistemi kuvvetli bir yetişkin yalnızca tekniğini geliştirdikten sonra kum torbasına vurmaya ya da tatlı-sert müsabakalara başlayabilir. Düşünsel kontrolü bir çocuğa göre çok daha yüksektir ve kendisinin ya da beraber çalıştığı kişinin hangi koşulda sakatlanacağını öngörebilir. Fakat çocuklarda bedensel farkındalık ve empati becerisi gibi düşünsel yetenekleri henüz tam anlamıyla gelişmediği ve çoğu zaman kontrol dışı olduğundan sakatlanma ihtimali yüksektir.

Gelişim koşullarının yanında henüz gücü kuvveti tam oturmamış bir çocuğun yetişkinler ile aynı tempoda antrenman çıkartmasını beklemek o çocuğu bedensel ve zihinsel olarak yıpratacak, öz güvenini düşürecektir. Bu sebeplerden ötürü çocukların, diğer çocuklarla birlikte kendilerine uygun bir eğitime dahil olmaları gerekmektedir.

Bizi daha yakından tanımanız ve geliştirmiş olduğumuz özel sistemimizi görmeniz açısından ücretsiz deneme çalışmalarımıza katılmanızı bekliyoruz. İlk çalışmalarımız ücretsizdir. Ücretsiz deneme dersimize katılmak isterseniz whıte club facebook sayfamızı beğenmeniz gerekmektedir.

İzmir Kickboks Kursu fiyatları ve detaylı bilgi için merkezimize danışınız.