İzmir Zumba Kursu

İzmir Zumba Kursu

Zumbanın tarihi gelişimi

Zumba dansının çoşkusu, Kolombiya’da oluşmuş bir dans ve fitness türüdür. Bu dans, fitness karışımı olan sporun yaratıcısı ise Alberto Perez’dir. Perez bir koregraftır, aynı zamanda da dans eğitmenidir. 1986 yıllarında Perez, dersini verdiği aerobik sınıflarında kullandığı aerobik müziklerin kasetini unuttuğundan dolayı arabasındaki, geleneksel salsa ve merenge müziklerinden oluşan kasetleri alır, aerobik için geleneksel olmayan bu müziklerle doğaçlama bir ders yapmıştır.

Öncelikle Kolombiya’da başarı yakalayan bu türü, daha sonra Amerika’ya da taşır (1999). Burada, Alberto Perlman, çocukluk arkadaşı COO Alberto Aghion ile bir araya gelir ve bu üçlü, demo reel demosunu keşfeder.

Farklı tipte kıpır kıpır müzikler eşliğinde yapılan ZUMBA, takip etmesi kolay dans adımlarını kullanılarak yapılmaktadır. Kalorileri yakarken, bir yandan kaslarınızı çalıştıracak, bir yandan da vücudunuzu esneteceksiniz, ilham verici dans hareketleri ile hayatınıza renk katacaksınız.  Zumba’nın ortaya çıkışı ise 1990’lı yıllara denk gelmektedir. Zumba dansı popülaritesini ise son yıllarda oldukça artmıştır. Gerek sağlıklı bir yaşam için, gerekse de kilo vermek isteyenler için zumba dansı ideal bir spor türü halin gelmiştir. Üstelik kilo verirken eğlenmeniz de garanti eder.

İzmir zumba kursu programı amacı çok basit; spor yapmayı istemenizi, spor yapmayı sevmenizi ve müptelası olmanızı istiyor.

Kanınızı kaynatacak olan bu ritimlere kendiniz izmir zumba kursu programına bırakın!

 

Zumba Fitness: Spor salonlarında zayıflamaktan sıkılan, kilo verirken eğlenmek isteyenler yaz yaklaşırken hayallerini gerçekleştirebilir! Dersin işlerken eğlenceli dans hareketleriyle terliyor, zorlamayan güçlendirme hareketleriyle fitliğinizi destekliyorsunuz. Sadece bayanlara için olan ve rahatça katılabileceğiniz izmir zumba kursu programı eğlencesini kaçırmayın. izmir zumba kursunda yapılan dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenize neden olur. Bütün bu değişimler hemen moralinize ve görünüşünüze yansır. Unutmayın izmir zumba kursu programı kendini iyi hisseden bir kişi aynı zamanda kendine olan güvenini de geliştirir.

Zayıflamak için  Zumba yapmalıyım?

Bu sorunun cevabı çok kolay Amerika’da yılın fitness trendi olarak  seçilen zumba ile her derste 700 kaloriye varan performansla sağlıklı bir şekilde zayıflamak, kilo vermek çok basit!

İzmir Zumba Kursu Figürleri

 • Zumba figürleri aerobik temel hareketlerinden ve dans hareketlerinden oluşur.
 • Zumba’da salsa figürlerine de rastlarsınız, hiphop figürlerine de.

  izmir zumba kursu

  zumba kursu, izmir zumba kursu, zumba kursu fiyatları, zumba izmir, zumba izmir balçova, zumba izmir buca, eğitim içerikleri ve programları

 • Birçok dansın temel figürleri, aerobik hareketlerinin karışımıyla ortaya Zumba dansı çıkmıştır.
 • İzmir zumba kursu dersleri yaş kategorilerine göre farklı türlere ayrılmaktadır.
 • Her yaş grubu tarafından yapılabilen izmir zumba kursu ile kısa zamanda kilo vermeniz ve ideal bir vücuda kavuşmanız da mümkündür.
 • Suyu sevenlerdenseniz aqua Zumba adı verilen suda yapılan zumba türünü de yapabilirsiniz.
 • Zumba dersleri, önceden hazırlanmış bir koregrafinin bir eğitmen tarafından uygulatılması ile yapılır.
 • Genellikle izmir zumba kursu hareketli müzikler eşliğinde gerçekleştirilir.
 • İzmir’de zumba kursu veren birçok spor salonu veya kurs bulabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Zumba Dansı Öğrenilir?

İzmir zumba kursu eğitimi 2 – 3 aylık bir zaman içinde işlenmektedir. Temel hareketleri ile öğretilen Zumba’da amaç, kişinin bu dans kültürünü benimsemesini ve dans etmeyi bir yaşam şekli haline getirmesini sağlamayı amaçlamaktadır. WhiteClub izmir zumba kursu eğitmenleri de bu bağlamda derslerde temel hareketleri ve dansın saf kültürünü benimsetmeyi amaç ederek bireylerin bu amamç ve bu doğrultuda kısa sürede ilerlemiyi hedefler. Kursiyerlere en kısa sürede Zumba dansı yapma yetisi kazandırılmaktadır.

 

Zumba Kursu Faydaları

Siz de zumba kursu faydalarından hem eğlenerek hem de kilo vererek ilerlemeyi düşünüyorsanız, hemen bir izmir zumba kursu eğitim programına başvurabilir ve deneyimleyebilirsiniz. Üstelik Zumba’nın ruh sağlığı ve beden sağlığı üzerinde birçok önemli etkisi vardır.

İşte izmir zumba kursu eğitimleri sayesinden edineceğiniz faydalar;

 • Egzersiz hareketleri ve dansın birleşmiş çoskusuyla eğlenceli bir program olarak yer alan izmir zumba kursu, yüksek kalori yakılmasını sağlayarak kilo vermeyi desteklemektedir. Özellikle karın, bel, basen ve kalça bölgesindeki birikmiş ve kötü görünen yağların eritilmesine yardımcı olmaktadır. Düzenli bir şekilde gerçekletirilen zumba programı haftada 2-3 kez yapılarak birikmiş fazla kilolarınızdan kurtulmasını mümkün kılacak ve istediğiniz görüntüye ulaşmak için adımlarınızı doğru atıyot olacaksınız.
 • İzmir zumba kursu eğitimlerimiz kapmasımında zıplama ve jimnastik hareketleri içeren koreografisi ile esneme ve germe hareketlerini birleştiren zumba duruş bozukluklarının da zamanla iyileşmesine yardımcı olmaktadır.
 • Düzenli olarak yapılan izmir zumba kursu ile beyne giden kan akışını artar ve endorfin hormonu salgılanmasını artırarak kişinin kendini daha zinde daha canlı ve keyifli hissetmesini sağlamaktadır
 • Vücudun koordinasyon özelliğini geliştirir ve sizlere çok daha iyi bir şekilde nefes almayı düzenleyerek gövde bölümündeki kasların güçlenmesin de omurganın daha esnek olmasını sağlamaktadır
 • Muhteşem bir kardiyo egzersizi olan zumba, terleme ile vücuttan toksin maddelerin ve fazla suyun atılmasını sağlar. Toksin maddelerin atımı vücudun daha enerjik olmasını desteklemektedir
 • Spor yapmayı daha eğlenceli bir hale getirir ve motivasyonu artırır. Özellikle çalışanların iş stresinden uzaklaşmasını sağlayan zumba ile stresten uzak durmak mümkün olabilmektedir
 • Grup dersi olan zumba aktivitesi ile yeni arkadaşlıklar kurmak daha kolay bir hale gelmektedir. İzmir zumba kursu eğitimlerimiz ile dans aktivitelerine katılarak kişiler arası iletişim sağlanabilir ve özellikle arkadaşlık kurmakta zorlananlar zumba ile daha sosyal bir yaşama sahip olabilmektedir
 • Vücut direncini arttıran bir aktivite çeşidi olarak karşımıza çıkan izmir zumba kursu ile hastalıklara yakalanma riski azalır ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olunabilir.
 • Özellikle çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine sağladığı katkıları ile dikkat çeken zumba, çocukların takım çalışmasına uyum sağlamasına, iş birliği yapmasına ve kurallara saygı duymayı öğrenmesine yardımcı olur.

İzmir zumba kursu eğitim programlarımız çok farklı saatlerde ve günlerde tasarlanabilmektedir. İzmir zumba kursu sınıflarında en çok gözlemlediğimiz şeylerden biri de birçok arkadaşınız ile birlikte zumba eğitim programına yazılmaya karar verebilir ve bu dansı birlikte vakit geçirmenin harika bir yöntemi olarak görmelerini sağlayabilirsiniz. Uygun saat ve günde gerçekleştirilen izmir zumba kursu eğitimlerin tadına doyum olmuyor. Zumba kurslarımıda özel ders programı olarak da düşünülebilir ama Zumba geleneğinde birlikte dans etmek var ve biz öğrenci adaylarımıza daima açık sınıfları önermekteyiz.

Zumba Kursuna Kimler Katılım Gösterebilir!

Zumba kursu programı her yaş grubundan katılımına yönelik eğitim programıdır. Başlangıç düzeyindeki başvuruların yanı sıra, program; dans etmeyi daha önce çalışmış olanlar için de seviyelerini ilerletmek için imkan da sunabilmektedir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Zumba eğitimi 2 – 3 aylık bir süreçte işlenmektedir. Temel hareketlerde eğitim verilen Zumba’da amaç kişinin bu dans kültürünü benimsemesini ve dans etmeyi yaşam şekli haline getirmesini sağlayarak stersden uzaklamasına yardım sağlamktadır. WhiteClub Zumba kursu de bu bağlamda derslerde temel hareketleri ve dansın kültürünü benimsetmeyi amaç edinmektedir. WhiteClub eğitmenleri tarafından kursiyerlere en kısa sürede Zumba yapma yetisi kazandırılmaktadır.

İzmir Zumba Kursu Fiyatları

İzmir zumba kursu eğitim programında fiyatlar değişim gösterebilmekteir. Katılımız ile tamamlanan gruplarla eğitim programları veya kişisel eğitim programlarına göre İzmir zumba kursu fiyatları farklılık gösterebilmketedir. Türkiye’de her geçen gün sayısı artan Zumba severlerin arasına siz de katılmak isterseniz grup derslerinden ve özel eğitimlerden yararlanabilirsiniz. Haftanın bir günü 1 – 2 saatlik dersler ile ilerleyen eğitimlerde özel derslerin günü ve saati kişiye göre belirlenebiliyor. Sizler de zumba kursu fiyatları için iletişim sayfamızdan merkezlerimiz ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Zumba Kursu Gün Ve Saatleri

White Club İzmir zumba kursu almak ve detaylı bilgi için iletişime geçebilir veya bizleri facebook adresimizden de takip edebilir ve zumba kursumuz hakkında bilgi alabilirsiniz.