izmir pilates

For Better Life...

WHITE Club Pilates

Pilates Kursu günümüzün en güvenli ve en etkili egzersiz sistemidir. Joseph Pilates tarafından ‘kontroloji’ adıyla zihni ve vücudu ilişkilendirmek, kasları güçlendirmek, esnekliği artırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiştir.

Pilates Kursu minder üzerinde veya özel tasarlanmış aletlerle yapılır. Pilates Kursu özellikle karın ve bel bölgesi olmak üzere vücudun her bölümünü, baştan ayağa çalıştırmayı amaçlayan bir egzersiz sistemidir. 20. yüzyılın başında ortaya çıkan pilates 21. yüzyılda Madonna, Uma Thurman gibi Hollywood yıldızları, ünlü sporcular, işadamları hatta kraliyet ailesi mensuplarının tercihi haline gelmiştir.

pilates kursu, pilates kursları, izmir pilates kursu, izmir pilates kursları, izmir pilates kursu fiyatları, pilates kursu fiyatı, pilates kursu fiyatları, balçova pilates kursu,

Pilates, özellikle karın ve bel bölgesi olmak üzere vücudun her bölümünü, baştan ayağa çalıştırmayı amaçlayan bir egzersiz sistemidir. 20. yüzyılın başında ortaya çıkan pilates 21. yüzyılda Madonna, Uma Thurman gibi Hollywood yıldızları, ünlü sporcular, işadamları hatta kraliyet ailesi mensuplarının tercihi haline gelmiştir.

Neden pilates ?

7 ‘den 70′e herkes için uygun, herkes yapabilir,

Düzgün bir duruş, güçlü bir omurga, sağlam karın kasları,

Enerji verci, dayanıklılığı artırıcı,

Uzun ve sağlıklı kas gelişimi,

Esneklik, koordinasyon ve denge gelişimi,

Sporcu ve dansçıların performansında artış, sakatlanma riskinde azalış,

Hafif olduğu kadar zorlu ve süprizlerle dolu,

Fizik tedavi sonrası tedavinin tekrarına gerek kalmaması için,

Osteoporoz ve romatizmal şikayetler,

Kontrollü kilo verme programının bir parçası,

Hamilelikte değişen herşeyle daha kolay başa çıkabilme,

Ve daha bir çok sebep…

Özel Dersler

Pilates Kursu bir, iki, üç kişilik aletli özel dersler
sizin isteğiniz ve bedeninizin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanmış program üzerinden, size özel eğitmen ile Pilates Allegro Reformer, Tower of Power, Chair, Cadillac ve Ladder Barrel gibi dirençli ekipmanları da kullanarak çalıştığınız derslerdir. Aletli yapılan hareketler vücudun çok daha hızlı bir şekilde en ideal şeklini almasını sağlar. Fizik tedavi sonrası kasları güçlendirmek için pilatese başlayanlar, aletlerin hareketleri desteklemesinden dolayı ve hazırlanan özel programla devam etmek için özel dersi tercih ediyorlar.  Üzerinde yapılabilen bazı kardiyovasküler hareketler kalori kaybını da hızlandırır. Özel derslerin gün ve saatlerini isteğiniz doğrultusunda eğitmeninizle ayarlayabilirsiniz.

Grup Dersleri

Yapılan postur analizinden sonra önerilen sınıfta, minder üzerinde top, çember, foam roller, ağırlık ve lastik gibi ekipmanlarla yapılan, gündüz ve akşam farklı saatlerde ve farklı seviyelere hizmet veren, 8-10 kişilik sınıflardır. Öğrencilerin talebi üzerine sınıflarda barre a terre (bale barı egzersizleri) ve aerial silk uygulamaları da programa dahil edilir.  Ayrıca isterseniz minder derslerinden birebir ya da bir yakınınızla beraber özel olarak da faydalanabilirsiniz.

Pilates ile Sağlıklı Hamilelik

Pilates Kursu, doğum öncesi, sırası ve sonrasında kadını güçlendiren, doğuma hazırlayan ve doğum sonrası eski formuna hızlı bir şekilde dönmesini sağlayan sistemdir.

Vücudun ağırlık noktasının değişmesi ve ağırlığın artması; omurgada ağrılara neden olur. Ruhsal açıdan da yıpratıcı olan hamilelik süresince vücutta kasılmalar meydana gelir. Pilates Kursu, özellikle bel ve karın kaslarını çalıştırarak omurgayı rahatlatır. Böylece güçlenen kaslar, ağırlığı paylaşarak omurgaya destek olurlar.

Derste yapılan esneme egzersizleri kasılmaları rahatlatır. Tutulma ve ağrıları azaltır. Nefes egzersizleri meditatif yanıyla sizi rahatlatırken; normal doğuma iyi bir hazırlıktır. Aynı zamanda, pelvik bölge egzersizleri; hem doğum esnasında annenin daha rahat olmasını hem de güçlenen rahim kasları doğum sonrasında rahmin kendini daha çabuk toplamasını ve cinsel hayatın normale dönmesini sağlar.

El ve ayak bileklerindeki ve bacaklardaki ödemin atılmasına, şişliklerin inerek derinin rahatlamasına ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Egzersizler hamile bayanların durumuna uyum sağlayacak şekilde nazik hareketlerden oluşur. Programlar, her ay meydana gelen yapısal ve fizyolojik değişikliklere göre uyarlanmıştır. Böylelikle gebeliğin tüm safhalarında bedeninizi etkin ve güvenli bir biçimde forma sokabilirsiniz.

İzmir Pilates Kursu fiyatları ve detaylı bilgi için merkezimize danışınız.