izmir nefes ve meditasyon kursu

For Better Life...

White Club Nefes Ve Meditasyon Kursu

nefes ve meditasyon kursu, nefes ve meditasyon kursu fiyatları, izmir nefes ve meditasyon kursu, izmir nefes ve meditasyon kursu fiyatı

nefes ve meditasyon kursu olarak meditasyona oturarak; öncelikle her ne koşullar altında olursa olsun kendimizle kalma, kendi sesimizi duyabilme yeteneğimizi besleriz.

Nefes çalışması, farklı nefes tekniklerinin beden ve zihin aracılığıyla bir bütünlük içinde yol almasıdır.

nefes ve meditasyon kursu, adım adım pratiklerle, nefesimizi farketmeye,  dinlemeye ve böylelikle ihtiyacımız doğrultusunda geliştirmeye odaklanırız. Tamamen bir farkındalık içinde en derin parçalarımızda,  iç organlarımızda titreşimlerle hissetmeye başlarız. Kalp atışlarımızın ritmi nefesimizi, nefes alış-verişlerimiz bedenimizi uyarır.  Bu uyarıya duyarsız kalmak yerine; nefesimizi doğal, uzun, yumuşak ve ritmik kullanarak günlük yaşamımızda olumlu yönde bir döngü oluştururuz. Bu çalışmalar pranayamadır. Pranayama, hayat enerjisidir.

nefes ve meditasyon kursu olarak meditasyona oturarak; öncelikle her ne koşullar altında olursa olsun kendimizle kalma, kendi sesimizi duyabilme yeteneğimizi besleriz. Algılarımızı açık tutarak, olumlu-olumsuz hislerimiz ve bu hislerimize olan tavırlarımızla yüzleşmek, uyuyan benliğimizi uyandırmak için bir araç görevindedir.

nefes ve meditasyon kursu, Nefes egzersizleriyle kurgulanan bir meditasyona hazırlık ve meditasyonun bizlere katkılarından bir kısmı aşağıda maddelenmiştir.

  • Nefes alış-verişlerimizi farketmek ,
  • Nefesi farklı tekniklerle günlük yaşamda kullanmak,
  • Konsantrasyon ve odaklanmayı artırmak,
  • An’ı yakalama ve An’da kalmak,
  • Ben Kimim?  sorusunu araştırma yolculuğumuz,
  • Zihinsel, bedensel, duygusal ve çevresel farkındalık,
  • Beyinde ve bedende sağlıklı enerji akışı oluşturmak,
  • İş yaşamında ve sosyal ortamlarda doğal nefesimizle ve farkındalıkla kalabilmek.

İzmir Nefes Ve Meditasyon Kursu fiyatları ve detaylı bilgi için merkezimize danışınız.